Jak wybrać adwokata do trudnych spraw sądowych? Radzimy

Jeśli jesteś osobą, która chwilowo znajduje się w ciężkiej sytuacji, a w wyniku szeregu niefortunnych zdarzeń musi dodatkowo zmierzyć się z sądem – musisz wybrać adwokata. Mowa o sprawach trudnych emocjonalnie. Szczególnie takich, których rozwiązanie chce być zrealizowane jak najszybciej, a często jest to wynikiem wielu błędów (przez impulsywne działanie). Osoby poszkodowane decydują się na wynajęcie pierwszego adwokata z ogłoszenia, ponieważ nie mają siły szukać dalej. Jak się później okazuje – przegrywają sprawę lub rozprawa ciągnie się latami. Takie przypadki jak rozwody, wypadki drogowe, śmierć, czy praca są szczególnie powszechne w dzisiejszych czasach.

Znajomość prawa jest więc czymś koniecznym, chociaż doświadczenie na bazie poprzednich przypadków także jest cennym źródłem wiedzy. Dlatego szukając adwokata musimy zwrócić uwagę na takie elementy jak:

  • Opinie w internecie i nie tylko. Zawód prawnika jest bardzo szanowany w naszym kraju i ludzie chętnie dzielą się swoją współpracą z takimi ludźmi. Zwłaszcza, ze zazwyczaj nie jest to tani wydatek. Bardzo często można znaleźć prawdziwe opinie na wszelkich forach internetowych lub portalach społecznościowych. Obecnie niemalże każda kancelaria adwokacka istnieje w internecie, dzięki czemu nie jest to utrudnione.

    Przyszłym klientom umożliwi to dokonanie trafnego wyboru, ale także uniknięcie uciążliwych strat finansowych;

  • Każdy prawnik specjalizuje się w innej dziedzinie. Jeśli dana osoba chwali się, że jest w stanie wygrać każdą sprawę – coś jest nie tak. Na świecie po prostu nie ma znawców wszystkiego. Najlepiej jest więc sprawdzić, czy wybrany adwokat ma doświadczenie w naszej gałęzi prawa. Przykładowo jeśli sądzimy się w sprawie wypadku drogowego – musi znać prawo cywilne i karne. Jeśli z kolei mamy firmę marketingową i ktoś podaje nas o plagiat – wynajmujemy prawnika, który dobrze czuje się w ustawie o prawach autorskich i zwalczaniu nieuczciwej konkurencji;
  • Prawnicy się cenią i wie o tym każdy kto choć raz miał potrzebę skorzystania z takich usług prawnych.

    Nie ma w tym nic dziwnego, że klienci porównują oferty. Dobrze jest to robić nie tylko ze względu na to, by zaoszczędzić. Niektóre kancelarie mają wygórowane cenniki, nie mając przy tym na swoim kącie zbyt wielu wygranych spraw. Z tego powodu wszystkie informacje trzeba dokładnie sprawdzać. Nie dajmy się zwieźć stwierdzeniu, że im drożej tym lepiej. Chwila poświęcona na research pozwoli podjąć trafniejszą decyzję, która może okazać się bardzo pomocna w sprawie.

.