Detektor tętna płodu – czym jest, jak go używać i kiedy się zdecydować?

Przyszła matka czuje silną więź ze swoim dzieckiem na długo przed rozwiązaniem ciąży. Fakt rozwijania się nowego życia pod sercem jest czymś bardzo doniosłym i poruszającym, choć oczywiście każda z kobiet przeżywa ten wymiar po swojemu i w zależności od własnego usposobienia. Ważne jest jednak to, aby na każdym etapie ciąży maksymalnie dbać o siebie i swojego maluszka.

Odpowiednia dieta, suplementacja i spokojny tryb życia na pewno pomogą dziecku właściwie się rozwijać, a przy tym zniwelować ryzyko złego samopoczucia po stronie przyszłej mamy. Warto podejmować w tym aspekcie świadome decyzje, a jedną z nich może być zakup specjalnego urządzenia.

Czym jest detektor tętna płodu?

Sprzęt tego typu od pewnego czasu zyskuje popularność, choć trzeba sobie jasno powiedzieć, że część przyszłych rodziców nigdy się na to rozwiązanie nie zdecyduje – zarówno ze względów finansowych, jak również z powodu braku takiej potrzeby.

Mimo to domowe KTG ma swoich zwolenników, choć najbardziej rzetelne badania związane z tętnem płodu rzecz jasna wykona lekarz w specjalistycznym gabinecie. Jednakże część osób decyduje się na zakup detektora lub przynajmniej jego wypożyczenie, co także pozwala korzystać z urządzenia, wydając jednak mniej pieniędzy. Samodzielne domowe pomiary odpowiadają rzeczywistości, o ile sprzęt jest dobrej jakości, a czynności wykonane zgodnie z wytycznymi.

Ciekawy gadżet dla najmocniej zaangażowanych

Z całą pewnością ocenę wewnątrzmacicznego rozwoju płodu najlepiej jest zostawić lekarzowi, ale pewne działania da się przeprowadzić we własnym zakresie. Należy jednak powiedzieć sobie jasno, że w bardzo wielu przypadkach matki decydują się na domowy detektor ze względów w pierwszej kolejności emocjonalnych. Możliwość usłyszenia bicia serca swojego dziecka ma spore znaczenie dla rodziców, a dla matek w ciąży.

Stąd skorzystanie z podręcznego KTG można spokojnie uznać za jeden z elementów zaspokajania potrzeb matek oraz ojców.