Systematyczność

Każdy z nas kilkukrotnie przeżywał już taki scenariusz, w którym efekt czasami wielogodzinnej pracy nad porządkowaniem ubrań w szafie w ciągu kilku tygodni lub nawet dni okazywał się kompletnie bezcelowym działaniem. Jest to sytuacja, która nie powinna mieć miejsca, wa konsekwencją tego typu sytuacji jest z pewnością utrata motywacji do działania na rzecz utrzymania porządku.

Największym wrogiem porządku jest systematyczność i staranność. Każdorazowo po wybraniu rzeczy, którą chcemy założyć powinniśmy upewnić się, że pozostawiamy szafę w takim stanie, w jakim ją zastaliśmy.

Umożliwi nam to zachowanie porządku przez znacznie dłuższy okres, a także zmotywuje, aby tę metodę konsekwentnie stosować. Ponadto powinniśmy zawsze odkładać odrzucane przez nas ubrania i nie pozwalać na to, aby stos ubrań, które przymierzaliśmy leżał obok szafy, albo co gorsza – został w pośpiechu wrzucony niedbale do jej środka.

Powinniśmy zagospodarować sobie dość sporo czasu, aby móc przymierzyć i wybrać interesującą nas kreację. Jeżeli wiemy, że nie możemy pozwolić sobie na to na początku dnia, zróbmy to dzień wcześniej, już wieczorem.