Styl glamour

Styl glamour wciąż budzi u niektórych kontrowersje. Jest to jeden z najbardziej eklektycznych stylów, bazujący na zestawianiu ze sobą z pozoru niepasujących do siebie elementów. Może to być nowoczesny design z karniszem lub żyrandolem w stylu rokoko lub połączenie klasycznych mebli z barokowymi elementami.

Róż i fiolet

Róż i fiolet to pierwsze kolory, które przychodzą na myśl, gdy mówimy o stylu glamour. Różne odcienie tych dwóch kolorów w połączeniu z na przykład szarą nutą sprawiają, że możemy swobodnie bawić się stylem i dowolnymi aranżacjami. Możemy postawić zarówno na wyraziste odcienie, jak i te bardziej stonowane. Musimy przy okazji pamiętać o jednej ważnej rzeczy: nadmiar intensywnych kolorów jest męczący nawet w stylu glamour. Warto więc łamać intensywność z beżami, wspomnianą już szarością lub nawet przygaszoną zielenią.

Glamour znaczy blask

To zdecydowanie jedna z najbardziej kojarzących się nam cech, jeżeli chodzi o glamour.

Świetliste refleksy, mieniące się żyrandole, błyszczące naczynia i figurki to podstawowe elementy każdego mieszkania w stylu glamour. Warto również postawić na kolorowe narzuty i atłasowe poszewki na poduszki. Dodatkowo złote zdobienia i wielkie lustra, które optycznie powiększą wnętrze, również będą dodatkowym atutem. Pamiętajmy jednak, żeby nie przesadzić z ilością „bibelotów” – nadmiar dodatków może poskutkować odwrotnym efektem i zamiast stylu glamour wyjdzie nam kicz.

Kontrast

Plan ogrodu powinien najpierw sporządzić architekt Bydgoszcz z doświadczeniem w pracach ogrodowych.

Jeżeli chcesz urządzić swoje mieszkanie w stylu glamour, to koniecznie postaw na kontrast. Jeżeli go zabraknie, to niestety ale z glamour nici. Zderz ze sobą dwa różne światy, jak na przykład barokowa toaletka, pomalowana na fioletowo lub różowo. A może wolisz pokryć klasyczny stołek miękkim, różowym pluszem? Ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia. Kontrasty zdecydowanie ożywią wnętrze Twojego mieszkania.

Luksus

Jeżeli chcesz urządzić mieszkanie w stylu glamour, koniecznie zainwestuj w złote lub srebrne naczynia. Możesz również zakupić większe, kryształowe żyrandole lub nawet kieliszki w kolorze złoto-różowym. Dodatkowo świetnie sprawdzą się różne akcesoria, wysadzane kamieniami – pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić zarówno ze złotem, jak i z kamieniami szlachetnymi. W pomieszczeniu ma panować przepych, nie kicz. Jeżeli uważasz, że nie stać Cię na złote talerze i srebrną zastawę, nie przejmuj się: w stylu glamour liczy się wygląd, a nie to, czy te widelce wysadzane rubinami są prawdziwe. Można powiedzieć, że jest to luksus z przymrużeniem oka.

Meble

Jeżeli chodzi o meble, to w stylu glamour królują popularne kiedyś konsole, ławy ze szklanymi blatami i łoża z pikowanymi zagłówkami. Popularne są również krzesła z wysokimi oparciami, koniecznie tapicerowane. Dodatkowo w sypialni warto postawić barokową toaletkę, odmalowaną albo na klasyczną biel, albo na ekstrawagancki róż czy fiolet.

Jeżeli zastanawiasz się nad fotelami, to koniecznie kup te obite skórą lub aksamitem. Nie zapomnij również o dodatkach, które muszą znaleźć się na meblach: styl glamour to styl gwiazd, dlatego wszelkie błyszczące ramki, wazony z kwiatami i inne dekoracje są bardzo mile widziane.

Łazienka

Jeżeli chodzi o łazienkę, to w łazience w stylu glamour nie może zabraknąć czarno-białych kafelków i pluszu. Dodatkowo niezbędne okaże się ogromne, podświetlane lustro, złote lub srebrne świeczniki, a także puzderka na biżuterię lub klasyczne sztukaterie. Pamiętaj jednak o tym, by tapety były w stonowanych barwach: od zbyt intensywnego koloru może mocno pogorszyć się samopoczucie. Styl glamour przejawia się nie tylko we wnętrzu, ale również w modzie. Ten styl to blask, kontrast, żywe kolory i ciekawe, nietypowe połączenia materiałów. Glamour jest stylem odważnym, który odchodzi od standardów, jest niepowtarzalny i piękny, jednak trzeba uważać, żeby nie wpaść w kicz. Dodatkowo nie każdemu ten styl się podoba: przeciwnicy uważają go za przesadę i kiczowatość, zwłaszcza że w tym stylu dominuje róż, fiolet i plusz.

Najważniejsze jest jednak to, żeby pamiętać o tonowaniu kolorów: przesada nigdy nie jest dobra, a we wnętrzach chodzi o to, żeby przyjemnie się spędzało w nich czas.