Storczyki

Jednymi z piękniejszych kwiatów, które uprawiamy w domu są storczyki. Zaskakują nas kształtami i kolorami. Bardzo często przekazujemy je komuś jako prezent, ponieważ są takie eleganckie, reprezentacyjne.

Nadają się właściwie do każdego pomieszczenia w domu, bo dopasowują się do każdej aranżacji wnętrza. I wbrew temu, co zwykle sądzimy o ich uprawie, wcale nie jest ona taka trudna. Warto wiedzieć, że wśród storczyków są takie, które lubią niższe lub umiarkowane temperatury, ale są też zdecydowanie ciepłolubne.

Temperatura jest jednym z ważnych czynników decydującym o powodzeniu uprawy storczyków w domu, podobnie jak światło i wilgotność powietrza. Dosyć specyficzne jest podłoże, w którym rosną, bo nie ma w nim gleby. Jest swoim składem bardzo zbliżone do ich naturalnego i składa się z mieszanki kory, keramzytu, kokosowych włókien, muszelek.

Od czasu do czasu trzeba tą mieszankę uzupełniać o substancje odżywcze lub całkowicie wymieniać. Ten gatunek roślin wymaga użycia pojemników o specjalnym kształcie, który zapobiega gniciu korzeni.