Jakie znaczenie mają kolory róż?

Za pomocą kwiatów można nieraz wyrazić więcej niż słowa. Jednakże podobnie, jak w przypadku słów, również i kwiaty należy ostrożnie dobierać. Nie chcemy bowiem zrazić do siebie bliską osobę niewłaściwym wyznaniem. Ze względu na to, że róże zaliczają się do najpopularniejszych kwiatów, warto poznać co one wyrażają.

Czerwone róże pozostawmy dla osoby, którą kochamy. Czerwień jest bowiem symbolem szczerej miłości, a także namiętności. Tym kolorem wyrazimy również odwagę i oddanie. Czerwone róże to idealny prezent z okazji walentynek czy rocznicy ślubu.

Białe róże symbolizują niewinność, czystość oraz pokorę. Białe róże wyrażają także szacunek. Bukiet z tych kwiatów często wykonywany jest z okazji ślubu. Ostrożnie wręczajmy żółte róże, ponieważ ich symbolika jest nieco skomplikowana.

Niektórym osobom żółte róże kojarzą się negatywnie, głównie ze względu na to, że wyrażają nieszczere uczucia, zazdrość, a nawet zawiść. Jednakże we współczesnej kulturze żółta róża jest oznaką przyjaźni, szczęścia oraz radości.