Jakie są nasiona konopi sativia?

Zainteresowanie nasionami konopi cały czas rośnie. Nie ma co się temu dziwić, skoro udowodniono, że można je stosować jako dodatek do diety i co więcej, dzięki takim nasionom konopi możemy zyskać wiele wartości odżywczych. Jeśli będziemy je regularnie stosować, to szybko zauważymy nie tylko poprawę naszej skóry, ale również naszego ogólnego zdrowia. Jednak chociaż ta wiedza staje się coraz większa i bardziej świadoma, to nadal niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że możemy wyróżnić różne nasiona konopi sativa są jednymi z tych najbardziej popularnych. Drugie to nasiona konopi indica, ale od nich powstały jeszcze różne krzyżówki i odmiany, a to powoduje, że warto poznać jakie mają działanie, tak abyśmy wybrali nasiona najlepsze dla siebie.

Na co możemy liczyć?

Przede wszystkim jeśli zdecydujemy się na stosowanie nasion konopi sativa, to musimy wiedzieć, że będą one oddziaływały na nasz umysł. Dzięki nim będziemy mieli więcej energii w ciągu dnia, a to oznacza, że będziemy się lepiej czuli. Nasiona konopi sativa świetnie sprawdzą się w sytuacjach, w których będziemy walczyli z depresją, będziemy potrzebować większej koncentracji, kiedy potrzebna będzie nam energia i większa kreatywność.

Dlatego też, jeśli chodzi o jej medyczne wykorzystanie, stosowana jest głównie tam, gdzie mamy do czynienia z osobami cierpiącymi na depresję, jak i z zachowaniami typu ADHD. Co więcej, niektóre jej odmiany stosuje się również podczas walki z anoreksją i niektórymi rodzajami nowotworu, ponieważ poprawiają apetyt.

Wygląd i rozwój

Jeżeli chodzi o konopie sativa to ma ona jasno-zielone, długie, wysokie ale jednocześnie wąskie liście. Dodatkowo jej gałęzie są od siebie dość mocno oddalone. Kwitnie od 9 -14 tygodni i potrzebuje na to sporo miejsca. Na zewnątrz może dochodzić nawet na wysokość 4 metrów, wewnątrz musimy się liczyć z tym, że będzie osiągała nawet 2 metry. Świetnie odnajduje się w naszym chłodniejszym klimacie, który znacznie skraca okres jej kwitnienia. Warto wiedzieć, kiedy opłaca się sięgać po nasiona konopi sativa, aby wiedzieć, że faktycznie będą one w stanie pomóc na nasze dolegliwości.

Wówczas może się okazać, że będziemy pozytywnie zaskoczeni jej medycznym zastosowaniem, zwłaszcza że może być stosowana w przypadku różnych problemów zdrowotnych, a nawet wtedy, gady mamy problem z apetytem.