Grunge’owcy

Subkultura ludzi interesujących się grunge’em powstała wraz z gatunkiem muzycznym w połowie lat 80. XX wieku. Miastem rodzimym grunge’u jest Seatlle, które w owym czasie borykało się z gospodarczą zapaścią. Z tego tez powodu niewiele zespołów miało szansę przebić się na światową scenę muzyczną.

Grunge swoim charakterem nawiązuje do rocka z lat 60., ale jest od niego bardziej ostry i dramatyczny w brzmieniu. Ludzie, którzy uważają się za grunge’owców to często osoby żyjące na uboczu, wyobcowane z negującym rzeczywistość podejściem do świata. Bywają sfrustrowani i nie kryją nienawiści do współczesnego świata oraz do siebie.

Wśród grunge’owców stosunkowo często zdarzają się przypadki samookaleczeń, uzależnień oraz samobójstw. Ich styl bycia charakteryzuje niedbalstwo i ogólny grak schludności. Lubią przecierana dżinsy, koszule w kratę, za duże swetry oraz byle jakie koszulki. Na nogach najczęściej stare trampki lub martensy.

www.successlearning.pl

Grunge’owcy szczególnie upodobali sobie także wszelkiego rodzaju piercingi. Najczęściej noszone przez nich kolory to czarny, czerwony oraz fioletowy.