Grunge’owcy

Subkultura ludzi interesujących się grunge’em powstała wraz z gatunkiem muzycznym w połowie lat 80. XX wieku. Miastem rodzimym grunge’u jest Seatlle, które w owym czasie borykało się z gospodarczą zapaścią. Z tego tez powodu niewiele zespołów miało szansę przebić się na światową scenę muzyczną.

Grunge swoim charakterem nawiązuje do rocka z lat 60., ale jest od niego bardziej ostry i dramatyczny w brzmieniu. Ludzie, którzy uważają się za grunge’owców to często osoby żyjące na uboczu, wyobcowane z negującym rzeczywistość podejściem do świata. Bywają sfrustrowani i nie kryją nienawiści do współczesnego świata oraz do siebie.

Wśród grunge’owców stosunkowo często zdarzają się przypadki samookaleczeń, uzależnień oraz samobójstw. Ich styl bycia charakteryzuje niedbalstwo i ogólny grak schludności. Lubią przecierana dżinsy, koszule w kratę, za duże swetry oraz byle jakie koszulki. Na nogach najczęściej stare trampki lub martensy.

dobre-nieruchomosci.net.pl

Grunge’owcy szczególnie upodobali sobie także wszelkiego rodzaju piercingi. Najczęściej noszone przez nich kolory to czarny, czerwony oraz fioletowy.