Aranżacje wnętrza

Rośliny są bardzo wdzięcznym materiałem do wykorzystania podczas projektowania wnętrz. Nadają się do każdej przestrzeni zamkniętej, ale również świetnie sprawdzają się w aranżacjach na wolnym powietrzu.

W domu najczęściej korzystamy z takich roślin, których główną ozdobą są liście w różnych odcieniach zieleni, o różnej fakturze i rozmaitej wielkości. W kwiaciarniach można nabyć każdy rodzaj potrzebnych nam akurat okazów.

Wybór zależy od tego, jaki fragment przestrzeni chcemy wypełnić zielenią. Kierując się ogólnymi zasadami kompozycji należy pamiętać o dobraniu stosownych naczyń, w których kwiaty będą wyeksponowane w mieszkaniu.

Ogólny jego charakter i warunki w nim panujące też mają wpływ na wybierane gatunki. W ciepłych i jasnych, ale dość suchych pomieszczeniach będą się dobrze czuły np.

kaktusy, które należą do bezproblemowych roślin. Zestawione w grupach stanowią gustowną ozdobę, zwłaszcza wtedy, gdy obsypują się barwnymi kwiatami, bo oprócz roślin liściastych chętnie wybieramy właśnie te z niepowtarzalnie pięknymi kwiatostanami.